„Little Mix“ во креации на Јурај Зигман на „Брит“ наградите

24 февруари 2017

Сигурни сме дека хрватскиот дизајнер Јурај Зигман со големо нетрпение го очекувал годинашното издание на музичките „Брит“ награди. А и ние би биле исто така возбудени кога би облекувале некоја од светските ѕвезди.

Имено, како пренесуваат хрватските медиуми, тој остварил со работка со женската вокална група „Little Mix“, кои на сцената настапија токму во креации со негов попис.

Девојките се појавија во сребрени, сценски костими, искомбинирани со високи чизми над колена.

Убавата вест дизајнерот ја сподели на својот Инстаграм профил, по што следеа и честитки за успехот.

Погледнете како изгледаа:

Објавено:
24 февруари 2017
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
135 пати
Извор: 
Buro 24/7.hr