Лубутан направи чизми што менуваат боја

28 април 2017

По ревијата на „Ив Сен Лоран“, светкавите чизми станаа вистински хит. Популарноста уште повеќе се зголеми откако Ријана ги носеше, а ги видовме и на ревиите на „Шанел“, „Мисони“, „Исабел Маран“. Нова димензија на овој тренд му даде Лубутан.

Стилистката Саманта Мекмилен, која се грижи за стилот на Ели и Дакота Фенинг, ги покажа на својот Инстаграм профил и сите веднаш полудеа по нив.

Чизмите се металик златни, но потоа кога ќе поминете со раката по нив, стануваат шарени (микс на зелени, црвени, розови и златни бои), што ви создава впечаток на магија.

 

I'm calling this "Unicorn skin." Fancy new sequined boots @louboutinworld of course. #unicornskin #ChristianLouboutin #fw17 #sequinedboots

A post shared by Samantha McMillen (@samanthamcmillen_stylist) onApr 24, 2017 at 2:06pm PDT

Ниту брендот, ниту дизајнерот Лубутан досега не сподели официјални информации за името на моделот и цената. Неофицијално, светските модни медиуми велат дека ќе бидат достапни кон средината на следниот месец.

Имајќи ја предвид заинтересиранота и бројот на прегледи на видеото на Мекмилен, не се сомневаме дека токму овој модел ќе биде еден од најпродаваните на „Лубутан“. 

Објавено:
28 април 2017
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
585 пати
Извор: 
Allure