Луксузна улична мода во Париз

24 јануари 2019

Врвот на модната сцена е неделата на Висока мода во Париз. Се случува токму деновиве, каде дизајнерите ги прикажуваат своите колекции за пролет 2019.

Нивните гости се престижни ликови од шоу-бизнисот и аристократијата, урбани, гламурозни, софистицирани, уникатни во секој поглед... А токму затоа уличната мода во Париз овие денови е особено привлечна.

Како изгледа публиката на луксузните модни ревии, погледнете во галеријата...

Фото: harpersbazaar.com, wwd.com, crfashionbook.com

 

Објавено:
24 јануари 2019
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
1.456 пати