Мадона и 2Pac биле во врска?

6 јули 2017

Рачно напишано писмо се очекува на аукција да биде продадено за 100.000 долари. Во писмото е исповедта на 2Pac  каде тој на својата поранешна девојка Мадона и се доверува дека мора да ја прекине врската со неа поради нејзината боја на кожа.


*За ти да бидеш со црн маж во јавноста можеби и не е толку голем проблем и нема да ја загрози твојата кариера...

*Писмото е со датум од 15-ти јануари 1995 година  во 04:30 наутро од неговата затворска келија.

*Никогаш не сакав да те повредам. Јас ќе ги разочарам половина од луѓето кои ме направија тоа што сум денес.

Така пишува 2Pac во писмото чија автентичност ја потврди Rolling Stone.


2Pac умира на 13-ти септември 1996-та година, шест дена после престрелката која се случи на улиците во Лас Вегас.

Прочитајте го писмото во продолжение .

 

Објавено:
6 јули 2017
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
801 пати
Извор: 
rolling stone magazine