Mamma Mia! ABBA најавуваат 5 нови песни и турнеја со холограми

22 април 2021

Одлични вести за љубителите на ABBA! Шведскиот бенд се обединува повторно и на својата публика ќе и' подари дури 5 нови песни.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by ABBA (@abba)

Песните ќе бидат прв пат изведени на турнејата на ABBA, која треба да се случи наредната година, а наместо членовите на бендот физички да патуваат, тоа за нив ќе го сторат холограми. 

„Требаше да правиме гримаси пред камера. Ни нацртаа некакви точки по лицето и ни ги измерија главите,“ изјави еден од членовите на бендот, Бјорн Улвалеус, за подготовката на аватарите.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by ABBA (@abba)

Турнејата на ABBA е закажана уште од 2017 година и неколку пати одложувана. Сега, подготовките се конечно готови.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by ABBA (@abba)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by ABBA (@abba)

Објавено:
22 април 2021
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
204 пати