Матичевски ја презентираше својата модна метаморфоза на ревија во Сиднеј

8 август 2014

Австралискиот дизајнер со македонски потекло, Тони Матичевски вчеравечер во Сиднеј во рамките на модниот настан организиран од најголемата австралиска модна групација „Myer“ ја претстави најновата колекција пролет-лето2014/15. Станува збор за колекцијата насловена  "Orchid Metamorphosis" која ја карактеризираат  креации што  ја нагласуваат силната женска силуета изработена од квалитетни текстури.

Освен тоа колекцијата е сочинета и од волуменозни и футуристички парчиња со специфични ракави и пепулум,  кои се движат во колорната палета на бела, црна, црвена  и сива. На официјалната страна од социјалната мрежа Фејсбук, дизајнерот објави неколку фотографии направени зад сцената и од писта, а манекенките имаат специфични фризури,  во јаки и необични бои.

 

Пред само неколку дена беше објавен и краткиот тисер за колекцијата кој можете да го погледнете во продолжение.

 

 

Објавено:
8 август 2014
Категорија: 
Актуел