За нејзиното прво официјално појавување новата прва дама на САД, Меланија Трамп вистински блесна во совршен фустан на либанската дизајнерка Рим Акра.

Како и секогаш, дизајнерката создаде навистина прекрасен фустан кој навидум со едноставен крој, на првата дама изгледаше навистина фантастично.

Истиот беше во боја на кожата со умерена доза светки и одлично и прилегаше на сопругата на Трамп, која се одлучи за впечатлива шминка и елегантна фризура.

Нејзиниот сопруг или новиот претседател на САД чија официјална инаугурација се очекува да се случи денеска, се одлучи за елегантен црн смокинг и едноставни машки чевли.

Подеднакво елегантни на инаугурациската вечера беа ќерките на Трамп, Иванка во Каролина Херера и Тифани кои се одлучија за претежно бели креации надополнети со впечатливи фризури и накит.

Се чини најголемо внимание на дневните активности на претседателот Трамп предизвика неговата ќерка Иванка која се појави во фантастична зелена креација на Оскар де ла Рента со што ја засени дури и првата дама Меланија која се одлучи за едноставно црно палто и високи потпетици.

Во исчекување на официјалната инаугурација на новиот претседател на САД, погледнете како изгледаше новото прво американско семејство на свеченостите на кои присуствуваа во четвртокот. 

Објавено:
20 јануари 2017
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
8.626 пати