Мила Јовович во Шанел на насловна за Elle

10 јуни 2013

Моделот и актерката Мила Јовович е новото лице кое се најде на насловната на магазинот Elle за јули 2013. За ова издание славната ѕвезда носи костим за капење од модната куќа Шанел. Насоките и концептот беа диригирани од уметничкиот директор Роберт Мишенко, а реализирани од објективот на Ерик Гилемејн.

 

 

Објавено:
10 јуни 2013
Категорија: 
Актуел