Многу боја, принтови и „oversized“ мода на улиците во Њујорк

11 септември 2019

Деновиве (па и генерално) Њујорк е центарот на модниот свет.

Актуелната модна недела ја собра елитата во индустријата на едно место, а улиците на метрополата деновиве сведочат за посебна енергија која зрачи со индивидуалност и тоа во многу бои.

Шаренило, принтови, предимензионирана мода се основната слика на уличната мода на градот, за време на Њујоршката модна недела.

Од тука се диктираат тенденциите што ќе го освојат светот, па посветете внимание на тоа што се носи.

Фото: Harper's Bazaar

 

Објавено:
11 септември 2019
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
1.071 пати