Мода во знак на љубовта

14 февруари 2023

Нема повозвишено чувство од тоа да сакате некого. А кога љубовта е возвратена тогаш ја имате сета среќа на светот. 

Не постои една дефиниција за љубовта, ниту пак еден начин да се сака. Секој од нас има своја замисла, своја идеја, а граници не постојат.

Љубовта може да се преслика во песна, во писмо, во филм со посвета, во нежна прегратка и страствен бакнеж, во романтична вечера и прошетка... сè додека е безусловна и од срце.

Низ годините и модните дизајнери ја покажале својата замисла за љубовта, преку облеката, боите дезените и сите останати додатоци што спаѓаат во палетата на модата.

Инспирацијата ја знаеме, а идејните решенија се движат низ фотографиите.

Мода во чест на љубовта!

Фото:Pinterest

Објавено:
14 февруари 2023
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
219 пати
Тагови: 
мода