Моден викенд Скопје од денес се сели во Сити Мол

8 април 2014

Од денес  до 10 април во трговскиот центар Сити Мол, Модниот викенд Скопје продолжува со моден и музички перформанс со наслов „READY TO WEAR FASHION & MUSIC MARATHON“. Со почеток од 18 до 21 часот на приземјето ќе се претстават комерцијалните брендови Bitsiani, Celio, Springfild, Fashio&Friends, Okaidi, Mango, LTB,Arabesque, Aftershok,P.S. Fashion, а за одличната атмосвера ќе се погрижи тимот од Antenna 5 радио.

Објавено:
8 април 2014
Категорија: 
Актуел