Модниот килим на театарската премиера: „Огнени јазици“

4 ноември 2013

 

Во саботата во Драмскиот театар се одигра премиерата на новиот театарски проект насловен „Огнени јазици“, по текст на македонскиот драматург и текстописец, Горан Стефановски во режија на мајсторот на овој занает Слободан Унковски. Музиката е на Златко Ориѓански, а низ лавиринтите на приказната не понесоа Драган Спасов Дац, Сања Арсовска, Билјана Драгичевиќ-Пројковска, Соња Стамболиска, Зоран Љутков, Игор Ангелов, Филип Трајковиќ и Диме Илиев.

 

IMG_7979

 

За костимографскиот елемент се погрижи модната дизајнерка Ивана Кнез. Нашата екипа беше на местото на настанот за да ги забележи најинтересните стајлинзи на посетителите:

 

Објавено:
4 ноември 2013
Категорија: 
Актуел