Модното дуо Dsquared2 отвори бутик во Беверли Хилс

30 октомври 2014

Модното дуо прво планираше да отвори бутик во Њујорк, но потоа ја сменија локацијата откако преку анализа дознаа дека најголемиот број нивни фанови, но и купувачи се наоѓаат токму во Лос Анџелес. Со отворањето на новиот бутик во Беверли Хилс, дизајнерите потврдија дека ќе бидат дел од модната недела во Њујорк во февруари, но дека планираат да го откажат своето учество за модната недела на мажи во Милано.

На синоќешната прослава за отворањето на новиот бутик во Лос Анџелес се појавија голем број познати личности, меѓу кои беа Дита вон Тис, Адам Ламберт, Мишел Родригес, Парис Хилтон, Дилан Пен и други. Покрај тоа што се апсолутно функционално дизајнерско дуо, сеуште живеат заедно, а Ден во контекст на ова прашање дополнил – „Делиме се, освен нашите момчиња!“

Објавено:
30 октомври 2014
Категорија: 
Актуел