Музичкиот генијалец Принц за V магазин

20 јули 2013

Музичкото гуру, сексапилниот Принц е ѕвездата на едиторијалот "Everlasting Now" за магазинот V.

Стилизиран од Мелани Вард музичарот позира пред објктивот на фотографите Инез ван Ламсверд и Винод Матадин.

Речиси 40 години е присутен во музичкиот бизнис, но сеуште шармира со својата појава поради што V магазинот му посвети добар број страници.

 

 

Објавено:
20 јули 2013
Категорија: 
Актуел