Најава за претстојната модна недела во Њујорк за есен – зима 2014/15

25 јануари 2014

По спектакуларната бајковита недела на висока мода во Париз, време е да се запознаеме со трендовите кои ќе преовладуваат наредната сезона, а ќе бидат претставени на модната недела во Големото јаболко.

На претстојната модна недела за сезоната есен – зима 2014/15 година ќе се претстават имиња од светската модна сцена, а меѓу нив се: Викторија Бекам, Александар Ванг, Дона Каран, Марк Џејкобс, Ралф Лорен, Џереми Скот и многу други.

Во продолжение ќе ви ја презентираме комплетната програма од 6 до 13 Февруари.

6-ти февруари

9.00 - Nicholas K
11.00 - Richard Chai Love
12.00 - Creatures Of The Wind
14.00 - Tadashi Shoji
15.00 - Costello Tagliapietra
15.00 - Desigual
18.00 - JC Obando

7- ми февруари

9.00 - Zimmermann
10.00 - Peter Som
11.00 - Tess Giberson
11.00 - Chadwick Bell
12.00 - Tanya Taylor
13.00 - Jason Wu
15.00 - Rebecca Minkoff
15.00 - Cushnie et Ochs
16.00 - Nonoo
16.00 - Hache
17.00 - Rag & Bone
18.00 - A Détacher
18.00 - Nicole Miller
19.00 - Helmut Lang

8-ми февруари

9.00 - Ruffian
10.00 - Lacoste
11.00 - Jill Stuart
12.00 - Prabal Gurung
13.00 - Rebecca Taylor
15.00 - Mara Hoffman
16.00 - Christian Siriano
17.00 - Alexander Wang
18.30 - Tibi
19.00 - Moncler Grenoble
19.00 - Monique Lhuillier
19.00 - Calla
19.00 - Jonathan Simkhai
20.00 - Altuzarra

9-ти февруари

10.00 - Victoria Beckham
11.00 - Delpozo
11.00 - Lela Rose
12.00 - Derek Lam
13.00 - DKNY
14.00 - Tracy Reese
14.00 - Jeremy Laing
15.00 - Thakoon
16.00 - Band of Outsiders
18.00 - Edun
20.00 - Ralph Rucci

10- февруари

10.00 - Carolina Herrera
11.00 - Tommy Hilfiger
11.00 - Noon by Noor
12.00 - Theory
13.00 - Ohne Titel
14.00 - Karen Walker
14.00 - Milly By
16.00 - Yeohlee
17.00 - Thom Browne Women's
18.00 - Zero + Maria Cornejo
18.00 - Reem Acra
20.00 - Donna Karan New York

11- февруари

9.00 - Tory Burch
9.30 - J. Crew
10.00 - Badgley Mischka
10.00 - Timo Weiland
11 am - Vera Wang
12.00 - Rodarte
13.00 - Diesel Black Gold
14.00 - Naeem Khan
16.00 - Marc By Marc Jacobs
17.00 - Sophie Theallet
17.30 - Elie Tahari
20.00 - Narciso Rodriguez

12-ти февруари

9.00 - Bibhu Mohapatra
10.00 - Michael Kors
11.00 - Nanette Lepore
12.00 - Philosophy By Natalie Ratabesi
13.00 - Jeremy Scott
16.00 - Reed Krakoff
17.00 - Marchesa
18.00 - Anna Sui
16.30 - Elizabeth And James
20.00 - Proenza Schoulder

13-ти февруари

10.00 - Ralph Lauren Collection
14.00 - Calvin Klein Collection
20.00 - Marc Jacobs

Објавено:
25 јануари 2014
Категорија: 
Актуел