Најава за пролетната кампања на Стела Макартни

18 јануари 2014

Станува збор за манекенката која беше дел и од есенската кампања Суви Копонен, со таа разлика што сега за сега во јавност се пуштени само две фотографии како најава за пролетната кампања.  Манекенката со потекло од Финска овој пат сними сензуална фотографија како гризе црвени рибизли, а за сликите се погрижи познатото дуо Мерт и Маркус.

Објавено:
18 јануари 2014
Категорија: 
Актуел