Најдобрите модни фанатици што вреди да ги следите на Инстаграм!

19 септември 2014

Мора да признаете, барем еднаш во животот, сигурно сте побарале инспирација кај некој од вашите омилени модни икони на Инстаграм и тоа воопшто не е ништо лошо, бидејќи сите го прават истото!

Денеска, ви ги презентираме најдобрите модни фанатици со неверојатно добро профили на Инстаграм кои имаат огромен број на следбеници.

Наташа Голденберг

Прекрасната Русинка Наташа Голденберг е неверојатно добра стилистка и дизајнерка. Нејзиот плакар е нешто за што дефинитивно сонува секоја девојка, а комбинациите што ги прави таа се секогаш беспрекорни, па дури и во поодминатите месеци од бременоста!

Natasha Goldenberg

Сем Мекнајт

Кога не работи како стилист, Сем Мекнајт обожува да фотографира во неговата грациозна градина. Тој е еден од најпознатите и најангажираните стилисти за коса на модните недели, но и воопшто, во светот на модната индустрија.

Sam Mcknight

Марија Дуењас Џејкобс

Раководителот на одделот за модни додатоци, Марија Дуењас Џејкобс е единствената личност што треба да ја следите кога станува збор за накит! Таа има неверојатно чувство за добар накит и совршени комбинации какви што само таа знае да направи.

Marija Duenas Jacobs

Кендал Џенер

Веќе знаеме дека таа е кралицата на есенските модни недели, а на нејзиниот Инстаграм профил можете да ги видите буквално сите фотографии од нејзините појавувања. Покрај тоа што е најбараниот модел во моментов, таа е и неверојатно стилска девојка.

Kendal Jenner

Ана Дело Русо

За уредничката на Вог повеќе нема што да се зборува! Таа е дефинитивно една од жените во модната индустрија со најдобар и најинтересен стил. За време на модните недели, нејзиниот Инстаграм профил е нешто што вреди да се следи!

Anna Dello Russo

Лорен Санто Доминго

Инстаграм профилот на првата дама на Мода Операнди е дефинитивно стилската инекција што ви е потребна секој ден. Сите фотографии што таа ги постира се олицетворние на она што значи вистински животен луксуз.

Lauren Santo Domingo

Џиџи Хадид

Инстаграмот на оваа прекрасна девојка, докажува дека таа на вистински начин го живее американскиот сон! Таа дефинитивно е вљубеничка на „селфи“ фотографиите, но кој може да ја обвини со таква кожа и тело!

Gigi Hadid

Карин Ројтфилд

Поранешната уредничка на Вог, Карин Ројтфилд, има Инстаграм профил со неверојатна палета од прекрасни животни задоволства и модни пријателства какви што секој може да посака. Доколку сѐ уште не ја следите, веднаш направете го тоа!

Carine Roytfeld

Елена Перминова

Рускиот модел Елена Перминова живее живот каков што секоја девојка посакува. Во нејзиниот плакар има безброј парчиња од Високата Мода, ужива во најубавите места на светот, а на сето тоа сме сведоци на нејзиниот Инстаграм профил.

Lena Perminova

Џована Батаља

Од одмори на гламурозни места па сѐ до најубавите парчиња од последните колекции, Џована има сѐ! Оваа девојка на единствен начин знае да ги спои забавата и модата!

giovanna b

Алекса Чанг

На профилот на Инстаграм во сопственост на Алекса Чанг, ќе најдете неверојатни фотографии од нејзините деноноќни дружби со нејзините познати пријатели. Секоја нејзина фотографија и комбинација, едноставно зрачи со позитивна енергија!

Alexa Chung

Мирослава Дума

Прекрасната мала Русинка, Мирослава Дума, ги освои срцата на сите во модната индустрија со брзина на светлината. Во последно време ние сме обземени со нејзините труднички комбинации, кои се секогаш толку неодоливи!

Mira Duma

Објавено:
19 септември 2014
Категорија: 
Актуел