Најубавите модни креации во историјата на Оскарите

24 април 2021

Заедно до МЕТ Галата, Оскарите се модната Мека! Во недела ќе се случи 93. издание на Доделувањето на наградите Оскар, па како што е редот, возбудени за она што не' очекува на црвениот килим, се присетуваме на најубавите изгледи во поновата историја на Оскарите. 

Од Одри Хепберн и нејзината посветеност кон Живанши во 1975, Шарлиз Терон во Гучи во 2004 преку Грејс Кели во Едит Хед во 1955 до Лупита Нјонго во Прада во 201 - Ова се најубавите изгледи на Оскаровскиот црвен килим.

Објавено:
24 април 2021
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
807 пати