Најважниот трофеј на Ноле

6 јуни 2016

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ во финалето на Ролан Гарос триумфираше над Енди Мареј, со што го освои единствениот Грен слем трофеј што му недостасуваше.

Оваа голема победа Ноле ја прослави со неговото семејство, на невообичаен начин како што впрочем и очекувавме од него.

Овој пат по победата, заедно со семејството направи една „видео тура" низ Париз и видеото го сподели на неговата фан страна.

Еве како изгледа Париз низ очите на најдобриот светски тенисер.

 

 

 

Објавено:
6 јуни 2016
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
399 пати