Недела на висока мода во Париз - street style

29 јануари 2024

Неделата на висока мода во Париз заврши и тоа со маестрален финиш на Џон Галијано кој ја претстави својата најнова колекција за модната куќа Марџела.

Галијано ја прикажа онаа тетатралност која фановите ја посакуваа уште откако си замина во 2011 од Диор.

Уште еден момент кој ќе остане во сеќавање е фустанот на Скијапарели од елеткричен отпад, но и совршената романтична симбиоза на Готје и Роча.

Но, не беше само пистата опсипана со изданија за паметење, париските улица исто така испишаа уникатна модна приказна.

Видовме и голем број на познати лица како Џеј Ло, Зендаја, Кајли Џенер кои воодушевија со своите стајлинзи.

Погледнете како градот на светлината ѝ оддаде почит на модната уметност.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Reese Cooper(reesecooper)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Claire Guillon (claireguillon)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by alexandraguerain

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by SIS (sisshowroomcom)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by StreeTrends (streetrends)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by StreeTrends (streetrends)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Sandra Semburg (sandrasemburg)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Patrick Wilson (patrickwilson)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Déspi Naka (despi_naka)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Dspi Naka (despi_naka)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by no Style (no34style)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by no34 Style (no34style)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by The Styleograph (thestyleograph)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (ekaterina.shishkinaaa)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Susie Lau (susiebubble)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Betty Bounthavy (bettybthvy)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (benjaminkwanphoto)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by German Larkin (germanlarkin)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Su Shan Leon(leongsushan)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Deva Cassel Fan Page (deva4fans)

Објавено:
29 јануари 2024
Категорија: 
Актуел