Неделна доза Инстаграм #10

5 ноември 2016

Ноември започна, а со него и нови инстаграм приказни. И овој петок ни е резервиран за неделната доза Инстаграм, па ви пренесуваме што ни го задржа вниманието и го одбележа почетокот на новиот месец.

 

 

A photo posted by Ina Mihajlova (@inchey_) onNov 4, 2016 at 1:42am PDT

 Секој месец и период од годината е идеален за креативност, а младата Ина Михајлова го покажува токму тоа.

 

 Со нетрпение го очекуваме новото шоу на брендот, со трите големи музички ѕвезди! 

 

 

A photo posted by Pop & Suki (@popandsuki) onOct 30, 2016 at 11:07am PDT

 Ранчињата се еден од нашите омилени модни додатоци за оваа есен. Пронајдете го вашиот омилен!

 

 

A photo posted by FASHIONEL.mk (@fashionelmk) onNov 3, 2016 at 6:26am PDT

 Во студиото на Fashionel.mk се подготвуваат нови предлог комбинации за ноември!

 

 

A photo posted by Vanity Fair (@vanityfair) onNov 3, 2016 at 8:39pm PDT

 Ако не сте ја прочитале искрената исповед на Адел за постпородилната депресија, сторете го тоа веднаш! Нема да останете рамнодушни.

 

 

A photo posted by @fashionweekendskopje onNov 3, 2016 at 8:47am PDT

 Почетокот на ноември го одбележа и 14-тото издание на Моден викенд Скопје, за есен 2016.

 

 

A photo posted by Elena Luka (@elenaluka_mk) onOct 31, 2016 at 2:43am PDT

Новата колекција на Елена Лука е веќе во продажба во салоните во Скопје и Струмица. 

 

 

A photo posted by Diesel (@diesel) onNov 4, 2016 at 5:59am PDT

 Новата кампања на „Дизел“ порачува - видете ја убавината околу себе, без оглед на возраста.

 

 

A photo posted by Erina Bogoeva (@poison_grl) onNov 1, 2016 at 4:49am PDT

 Најава за новата колекција на Ирина Тошева преку фотографија на Ерина Богоева.

 

 Младата дизајнерка Ена Зафировска на неодамна одржаниот Моден викенд прикажа колекција со силна порака за еколошка освестеност!

 

 

A photo posted by Jennifer Lopez (@jlo) onNov 3, 2016 at 11:55am PDT

 На стартот на ноември, Џенифер Лопез порачува да се сакате себеси и овој месец! И секој нареден, секој ден, секој час...

 

 За српската дизајнерка Билјана Типсаревиќ, оваа есен е елегантна и обоена во кралско-сина боја.

 

 

A photo posted by Stilissimo (@stilissimo_mk) onNov 4, 2016 at 4:43am PDT

 

 Џош Стоун во фустан од Зап Милано на креаторот Ристо Бимбиловски на својот концерт во Ерменија, а стајлингот е на Цаци Паковска.

 

 

A photo posted by Alicia Keys (@aliciakeys) onNov 1, 2016 at 8:04pm PDT

 Со почетокот на ноември доаѓа и новиот албум на Алиша Кис. „Старата јас со доаѓањето на новата јас“, сподели пејачката на социјалните мрежи. 

 

 

 За сите мајки и ќерки, вљубенички во модата...

 

 Една од најпопуларните вести неделава беше откривањето на тоа како ќе изгледа Ема Вотсон во улога на Бела од бајката „Убавицата и ѕверот“, остварување чија премиера е закажана за март 2017 година.

 

 Дечки, почнува Мовембер! Време е за бричење, време е за поддршка, време е за преглед! 

Објавено:
5 ноември 2016
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
561 пати