Неделна доза Инстаграм #13

25 ноември 2016

Инстаграм е платформа со најизразена активност. Затоа, да се направи неделен избор на неколку највпечатливи фотографии и пораки не е секогаш едноставно.

Сепак, ние се потрудивме да го сториме тоа и оваа недела, па во продолжение следи новата неделна доза Инстаграм:

 

A photo posted by Ellen (@theellenshow) onNov 23, 2016 at 10:39am PST

 Сите светски медиуми зборуваа за одликувањето на Елен Деџенерис од претседателот Обама и емотивноста со која комичарката ги освоите сите.

 

 

A photo posted by National Geographic (@natgeo) onNov 24, 2016 at 10:11am PST

 Американците вчера го прославуваа Денот на благодарноста и јадеа мисирка, но од National Geografy порачуваат - да не се убиваат птиците!

 

 

A photo posted by FASHIONEL.mk (@fashionelmk) onNov 24, 2016 at 6:11am PST

 Есенките чевли до „Бата“ се овонеделниот предлог за „must have“ од нас.

 

 Неделава започна и Skopje Design Week во „Јавна соба“. Ако сè уште не сте го посетиле, сторете го тоа викендов, имате време до 27-ми ноември.

 

 

A photo posted by Chloé (@chloe) onNov 22, 2016 at 7:47am PST

 Вака изгледа најпосакуваната чанта од „Клое“ за актуелната сезона.

 

 

A photo posted by Food52 (@food52) onNov 18, 2016 at 5:04pm PST

 

 Има ли некој што не сака пита од јаболка? Ова е нашиот предлог рецепт што мора да го направите и да го споделите со некој што го сакате :)

 

 

A photo posted by AKAGU (@akagu_official) onNov 25, 2016 at 2:03am PST

 И во ноември сме романтични и по малку носталгични по летото, бохо стилот. Сепак, кадифето е апсолутен хит, па искористете ги попустите да си набавите некое такво парче.

 

 

A photo posted by Elena Luka (@elenaluka_mk) onNov 23, 2016 at 8:47am PST

 Предлог стајлинг за претстојната празнична сезона од модната куќа „Елена Лука“ од последната колекција.

 

 Панделките се неизоставен дел од модните комбинации оваа есен. Како вие би ја вклучиле во вашиот изглед?

 

 

A photo posted by sweet40+ (@sweet40plus) onNov 25, 2016 at 2:13am PST

 Тимот на Sweet40+ направи оваа недела да биде убава за една неколку читателки со стил, со убав и тренди подарок!

 

 

A photo posted by OOTD Magazine (@ootdmagazine) onNov 25, 2016 at 12:02am PST

 Леопард чизми оваа есен? Дефинитивно да!

 

 Без разлика на сезоната, подарувањето цвеќе е секогаш ин! Како и нечија насмевка...

 

 Софија Вергара веројатно ја има најдобрата фотографија од познатите за Денот на благодарноста.

 

 Тони Матичевски се пробива на кинескиот пазар.

 

 

A photo posted by Fendi (@fendi) onNov 22, 2016 at 4:30am PST

 Фенди упати поздрав од Сингапур, со најава за нови модни приказни, кои ги очекуваме...

 

 

A photo posted by Vanity Fair (@vanityfair) onNov 21, 2016 at 6:03pm PST

 На насловната страна на празничното издание на магазинот Vanity Fair е актерката Џенифер Лоренс, која повторно споделува искрена и лична приказна.

 

 

A photo posted by BAFE (@bafe_event) onNov 21, 2016 at 12:33pm PST

 Вчеравечер запозна и јубилејното десето издание на BAFE, на кое ќе се претстават и четири млади дизајнерки од Македонија...

Објавено:
25 ноември 2016
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
1.084 пати