Неделна доза Инстаграм #14

2 декември 2016

Новиот месец го започнуваме со нова неделна доза Инстаграм, за тоа што го одбележа крајот на претходниот. 

Во декември сигурни сме сè ќе биде во знакот на празниците, а во продолжение погледнете што ни го задржа вниманието во последните денови од ноември:

 

A photo posted by Elena Luka (@elenaluka_mk) onNov 27, 2016 at 3:05am PST

 Љубовните приказни се секогаш „ин“, а брендот „Елена Лука“ со уште една таква го заокружи месец ноември.

 

 Задоволството најдете го во малите нешта...

 

 Крајот на ноември беше резервиран и за шоуто на „Викторијас Сикрет“, за кое толку долго се зборуваше.

 

 А кога сме веќе кај тоа, Лејди Гага успеа да освои дури и повеќе симпатии од моделите, со својот одличен изглед и перформанс на самото шоу.

 

 За дизајнерката Каролина Херера празничната атмосфера веќе започна...

 

 А Долче и Габана уште еднаш ни ја разгоруваат фантазијата...

 

 

A photo posted by badgalriri (@badgalriri) onDec 1, 2016 at 11:05am PST

 Вчера се одбележа и Светскиот ден за борба против ХИВ/СИДА, а Ријана и принцот Хари го поддржаа овој ден така што јавно одлучија да се трестираат.

 

 И во Белата куќа веќе сè е подготвено за последниот Божиќ на Обамови во тој дом...

 

 Доза инспирација за уредување во домот...

 

 

A photo posted by HRISTINA (@fleurdemode_com) onDec 2, 2016 at 2:54am PST

Малдиви во зима? Блогерката Христина Мицевска ни покажа како изгледа тоа....

 

 Дедо Мраз доаѓа во градот...

 

Не заборавајте да внесете и доза сексапил во зимските денови...

 

 Викенд е вистинско време за слатко и опасно задоволство...

 

 Џузепе Заноти подготви диско едиторијал за магазинот The Sunday Times Style...

 

 

A photo posted by KNAPP (@knapp_fashion_brand) onNov 28, 2016 at 7:28am PST

 За крај доза мода од Бугарија. Брендот KNAPP предлага во празничната сезона да доминираат црните нијанси и транспарентноста.

 

Објавено:
2 декември 2016
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
638 пати