Неделна доза Инстаграм #15

16 декември 2016

Започна одбројувањето до Новата година, па со оглед на тоа дека сè е веќе во знакот на празниците, и нашата неделна доза е токму на таа тема. Идеи за дома, модни трендови, како и актуелности од шоу-биз и што друго, погледнете во продолжение:

 Претпразнична хуманитарна акција во фондацијата „Ѓоковиќ“. И покрај не така добриот крај на годината, Новак и Јелена покажаа дека со љубов и хуманост, насмевка секогаш може да има...

 

 

A photo posted by EnaGu (@enagu) onDec 16, 2016 at 5:16am PST

 Нашата недела беше во знакот на креативноста и тоа дека манекенките можат да бидат многу повеќе од тоа.

 

 Идеи за убаво украсен празничен дом..

 

 Сопственичката на модниот бренд „Елена Лука“ со предновогодишни подароци ќе израдува дел од нејзините пријатели на социјалните мрежи...

 

 Внесете боја во зимското студенило и сивило. Жолтата е одличен контраст :)

 

 Кога е најдобро време за доза чоколадо и слатки? Секогаш!

 

 Фотографијата од среќното семејство Рејнолдс е денешната топ вест во сите медиуми. Рајан доби ѕвезда на „Булеварот на славните“, но најголемото богатство го содржи токму оваа фотографија...

 

 За убаво цвеќе сме секогаш расположени. Уште еден начин како да разубавите нечиј ден, недела...

 

 

A photo posted by Monica Bauer (@monikapotter) onDec 16, 2016 at 5:23am PST

Неделна доза креативност, совршена за овој празничен период...

 

 Роберто Кавали и овој преку линијата за домот внесе доза луксуз во нашето обично секојдневие..

 

 Втората најпопуларна вест, после онаа за Рајан Рејнолдс е за прстенот на Ирина Шаик. Сите ги интересира дали еден од најпосакуваните актери Бредли Купер конечно ја запроси својата девојка?

 

 Уште една креативна идеја од една мајка, чиј профил сигурни сме ќе ви измами насмевка...

 

 

A photo posted by Nastupaet Vesna (@proletnav) onDec 12, 2016 at 7:57am PST

 Празничната магија на градот Вилнус...

 

 Ако сте љубител на книги, тогаш ова е единствената елка што ви треба оваа празнична сезона...

 

 

A photo posted by ELLE UK (@elleuk) onDec 12, 2016 at 5:40am PST

 И за крај, пораката на неделата доаѓа од Алиша Кис...

Објавено:
16 декември 2016
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
451 пати