Неделна доза Инстаграм #5

23 септември 2016

Во моментов е актуелна модната недела во Милано, на која ѝ претходеше онаа во Лондон. Тоа секако го окупираше вниманието на модните медиуми, па и нашето изминатава недела. Но, што уште забележавме и ни се допадна, погледнете во продолжение:

 

 

A photo posted by Prada (@prada) onSep 22, 2016 at 4:13pm PDT

 Сегмент од вчерашната ревија на брендот „Прада“

 

 

A photo posted by BALMAIN (@balmain) onSep 23, 2016 at 2:23am PDT

 Бијонсе и „Балман“ = Полн погодок!

 

 

A photo posted by TinoSki (@tino_ski) onSep 20, 2016 at 10:04pm PDT

 Нешто ново се крчка во работилницата на „ТиноСки“

 

 

A photo posted by @frosinad onSep 23, 2016 at 2:48am PDT

 Блогерката Фросина Дамјановска за оваа есен предлага женско одело во пастелни нијанси

 

 Ана Дело Русо во боите на љубовта

 

 Алекса Чанг знае што сакаат девојките.

 

 

A photo posted by FASHIONEL.mk (@fashionelmk) onSep 22, 2016 at 4:33am PDT

 Еден од модните додатоци што ги сакаме есенва.

 

 Тони Матичевски секогаш знае да ни го привлече вниманието.

 

 

A photo posted by Vanity Fair (@vanityfair) onSep 22, 2016 at 12:52pm PDT

 Неделава ја дочекавме и новата есен :) 

 

 

A photo posted by Elena Luka (@elenaluka_mk) onSep 18, 2016 at 11:45am PDT

 Брендот „Елена Лука“ секогаш со нови предлози за невестите

 

 

A photo posted by Gucci (@gucci) onSep 21, 2016 at 1:20pm PDT

 „Гучи“ ја отвори актуелната модна недела во Милано и прикажа неодоливи модни додатоци

 

 

A photo posted by Nastupaet Vesna (@proletnav) onSep 11, 2016 at 4:00pm PDT

 Оваа есен да „удриме“ повеќе на смеење!

 

 

A photo posted by Gigi Hadid (@gigihadid) onSep 22, 2016 at 4:30pm PDT

 Џиџи освен што покажа дека знае да боксува, беше и кукла од хартија на Џереми Скот

 

 Верица Ракочевиќ се наврати на инспирацијата за фустанот што го носеше српската акерка Слобода Миќаловиќ на фестивалот во Венеција

 

 

A photo posted by leivankash (@leivankash) onSep 23, 2016 at 4:46am PDT

 Есенските лисја се тренд и кога е накитот во прашање.

Објавено:
23 септември 2016
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
1.019 пати