Неделна доза Инстаграм #8

21 октомври 2016

Се збогувавме со уште еднa работна недела од месец октомври, која помина во знакот на интересни соработки, новитети, трендови, како од домашната, така и од странската јавна сцена.

Во продолжение ви го презентираме нашиот избор за тоа што ни остави впечаток во неделава што е веќе зад нас...

 

 

A photo posted by Joss Stone (@jossstone) onOct 14, 2016 at 11:55pm PDT

 Веруваме дека сите го слушнавте дуетот помеѓу Каролина и Џос Стоун. Ако не, сторете го тоа веднаш, за убав крај на неделата.

 

 

A photo posted by Who What Wear (@whowhatwear) onOct 20, 2016 at 8:20pm PDT

 Доза есенски сексапил... Време е за викенд...

 

 

A photo posted by Elena Luka (@elenaluka_mk) onOct 19, 2016 at 4:55am PDT

 Македонскиот бренд „Елена Лука“ заинтригира со новото видео за колекцијата што следи...

 

 

A photo posted by Mocart (@mozardh) onOct 17, 2016 at 3:24am PDT

 Секогаш сме расположени за вкусно и убаво благо... 

 

 

A photo posted by @fashionweekendskopje onOct 17, 2016 at 5:55am PDT

 Во очекување сме и на новото издание на Моден викенд Скопје закажан за крајот на октомври...

 

 

A photo posted by FASHIONEL.mk (@fashionelmk) onOct 14, 2016 at 2:52am PDT

 Оваа седмица го одбравме и најдобриот есенски стајлинг на Инстаграм, а Благородна Ќосева си освои убав подарок...

 

 Долче и Габана се подготвуваат за нова кампања за пролет-лето 2017. Повторно многу познати личности, повторно Италија, повторно живот...

 

 Уште неколку дена до второто издание на фестивалот на европската литература „BookStar"... Симнете некому ѕвезда... 

 

 

A photo posted by Frosina Ilievska (@frosmk) onOct 20, 2016 at 12:50am PDT

 Оваа фотографија од Лисабон направи да посакаме да патуваме... Истражете ја есента на некои нови места...

 

 Дизајнерката Каролина Херера неделава прослави 35 години работа, време за кое направи вистинска модна империја.

 

 Сите зборуваат за Мишел Обама и фустанот од „Версаче“, за кој модните стручњаци ќе кажат дека симболизира моќ. Се согласувате ли?

 

 На 20-ти октомври 2014 година, модниот свет се прости од големото модно име Оскар де ла Рента, чии креации отсекогаш се симбол за женственост и елеганција.

 

 Доза на кадифе неделава... Комбинезон во кралско сина е нешто во што ќе блеснете викендов...

 

 Нежната и природна шминка е во тренд и оваа сезона. Еве еден предлог за невестинска...

 

 

A photo posted by Madonna (@madonna) onOct 21, 2016 at 3:09am PDT

 И таман кога сакавме да го „затвориме“ нашиот избор, ја видовме оваа фотографија од Мадона, од нејзината бања. Малку необично нели? :)

Објавено:
21 октомври 2016
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
651 пати