Неделна доза Инстаграм #9

28 октомври 2016

Уште една неделна доза Инстаграм, преку која ви прикажуваме што ни го привлече вниманието изминативе седум дена.

Оваа недела ја посветуваме на новитетите, есенските трендови и борбата против канцер. 

Погледнете го нашиот избор:

 

A photo posted by FASHIONEL.mk (@fashionelmk) onOct 26, 2016 at 12:56am PDT

 Една од омилените чанти оваа есен можете да ја најдете во Parfois.

 

 

A photo posted by Amanda Booth (@amanda_booth) onOct 23, 2016 at 4:37pm PDT

 Манекенката Аманда Бут со нејзиниот син со Даунов синдром во месец октомври, месец посветен на лицата со попреченост.

 

 Децата на иднината или децата на познатите во новата кампања на Долче и Габана.

 

 Екипата на Pretty Little Liars ја одбележа последната епизода после 7 годишно снимање.

 

 

A photo posted by Faretta (@lafaretta) onOct 27, 2016 at 1:34pm PDT

 Фарета е еден од најбараните модели во моментов. Доаѓа од Хрватска.

 

 

A photo posted by Ivica i Majica (@ivicaimajica) onOct 26, 2016 at 11:29am PDT

 Блуза за сите „зимурливи“ и љубители на парчиња со штосни натписи...

 

 

A photo posted by ShannenDoherty (@theshando) onOct 21, 2016 at 3:10pm PDT

 Актерката Шенон Доерти која се бори со ракот, а фазите од ова патешествие го споделува со обожавателите.

 

 

A photo posted by Vogue (@voguemagazine) onOct 21, 2016 at 12:12pm PDT

 Неделава е откриена и новата тема на Мет Галата, која ќе биде посветена на дизајнерката Реи Кавакубо.

 

 

A photo posted by Marie Claire (@marieclairemag) onOct 23, 2016 at 11:33am PDT

 Лејди Гага го објави новиот албум насловен „Џоан“, а овде е во друштво на Брендли Купер, во ретро издание...

 

 Кампања на Стела Мекартни како поддршка за сите жени што се борат со ракот на дојката.

 

 

A photo posted by Elena Luka (@elenaluka_mk) onOct 28, 2016 at 2:44am PDT

 Македонскиот бренд „Елена Лука“ од заврчера ја пушти во продажба новата колекција.

 

 Милано е секогаш инспиративен, а особено кога е уличната мода во прашање.

 

 Дизајнерот со светски успех, а македонско потекло, Тони Матичевски е прогласен за Моден лауреат за Австралија за 2016. Браво!

 

 

A photo posted by Klara (@kajastef) onOct 27, 2016 at 2:51pm PDT

 Минимализам за уредување на домот е класика со која ретко кога можете да згрешите.

 

 Ретро мода на Harpr's Bazaar!

 

Објавено:
28 октомври 2016
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
531 пати