Неделна доза Инстаграм #12

18 ноември 2016

Празничната атмосфера сè повеќе се шири насекаде низ светот. Во тој знак се најчесто и последните вести од светот на модната индустрија. Крајот на годината е секогаш активен и секогаш актуелен со она што сме го направиле во текот на годината и како ќе ја завршиме.

Ние пак, некаде на средина на овој месец ви презентираме што ни го задржа вниманието на Инстаграм изминативе седум дена:

 

 Една од нашите омилени есенски комбинации неделава...

 

 Уредувањето во црно-бело е класика, но и исклучително тренди, ако ги одберете вистинските додатоци за домот...

 

 

A photo posted by Elena Luka (@elenaluka_mk) onNov 17, 2016 at 12:30pm PST

 Во пресрет на празничната сезона, предлог комбинација од последната колекција на брендот „Елена Лука"...

 

  Доаѓа викенд, време кога треба да се опуштиме - во секоја смисла...

 

 Плетенините со потпис на Роберто Кавали се нешто што е на нашата листа на посакувани парчиња за актуелната сезона..

 

 

A photo posted by FASHIONEL.mk (@fashionelmk) onNov 17, 2016 at 4:34am PST

 А кога сме кај посакувани парчиња, чантата од „Парфоа" е уште едно такво....

 

 Кога ќе се сретнат Карли Клос и Ева Лонгорија, тоа изгледа вака :)

 

  Блогерката е секогаш инспиративна со свoите комбинации, а во овој фустан од „Фенди" сме едноставно вљубени!

 

 Денеска е светска премиера на „Fantastic Beasts" со Еди Редмејн во главната улога, што е воедно и наш предлог филм.

 

 

A photo posted by Bella Hadid (@bellahadid) onNov 14, 2016 at 10:15am PST

  Една од најголемите вести изминатава седмица е тоа дека Бела Хадид стана дел од семејството на „Најк", а таа ја одбележи веста со одлична фотографија..

 

 

A photo posted by Balenciaga (@balenciaga) onNov 17, 2016 at 6:09am PST

 Одлична насловна страна на магазинот „DUST" со креација од модната куќа „Баленсијага".

 

 

A photo posted by Madonna (@madonna) onNov 16, 2016 at 1:23pm PST

 Со нетрпение го очекуваме караокето на Мадона и Џејмс Корден...

 

 

A photo posted by Simon (@father_of_daughters) onNov 13, 2016 at 1:01pm PST

 Инстаграм профил што ќе ви измами насмевка и ќе ви го подобри расположението :)

 

 

A photo posted by Shakira (@shakira) onNov 17, 2016 at 8:11pm PST

 Шакира, која доби неколку награди на вчера одржаните Латиноамерикански награди, неделава го најави и излегувањето на новиот спот.

 

 Од Жан Пол Готје го најавија пак новиот машки парфем кој доаѓа во уникатно пакување.

 

 

A photo posted by Vanity Fair (@vanityfair) onNov 16, 2016 at 2:02pm PST

 Магазинот Vanity Fair се потсетува на првото појавување на филмот за Хари Потер, пред точно 15 години.

Објавено:
18 ноември 2016
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
421 пати