Неверојатно слатки: Мали деца облечени како светските модни икони

19 октомври 2013

Зарем има нешто послатко од овие мали дечиња кои изгледаат неодоливо во костимите на некои од најпознатите модни икони на денешницата?

Интернет сајтот „Oh Happy Day“ направил една интересна фотосесија каде се вклучени шест мали дечиња облечени и фотографирани како Ана Винтур, Карл Лагерфелд...

Костимите на дечињата се направени специјално по повод празникот Halloween што воедно е и нивниот омилен.

Во продоложение погледнете ја галеријата со фотографии и разубавете си го саботното попладне!

Објавено:
19 октомври 2013
Категорија: 
Актуел