Нежна убавица: Ќерката на Моника Белучи за првпат на писта на шоуто на Долче и Габана

31 август 2021

И неколку дена по одржувањето на шоуто на Долче и Габана во Венеција, реакциите не стивнуваат. Како што веќе пишувавме, на пистата чекореа исклучиво модели од новата генерација, со што модното дуо сакаше да порача дека Висока мода не е само за возрасни.

Па така, ги видовме и Лени Клум, но и Дева, ќерката на Моника Белучи.

Таа досега неколку пати беше заштитно лице за „Долче и Габана“ парфемите, а сега за првпат зачекори и на нивна ревија.

Таа се појави во прекрасна пинк креација со цветови во која изгледаше мошне убаво и нежно.

Како и сите останати и таа до плоштадот во Венеција пристигна со гондола.

Погледнете ја:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Deva Cassel (@devacassel_)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Deva Cassel (@devacassel_)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Deva Cassel (@devacassel_)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Deva Cassel (@devacassel_)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Deva Cassel (@devacassel_)

 

 

Објавено:
31 август 2021
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
3.824 пати