Никол Кидман била повредена на модната недела во Њујорк

13 септември 2013
Никол Кидман била повредена кога ја напуштала ревијата на Келвин Клајн во Њујорк сакајќи да се упати во хотелот каде што претстојувала. Веднаш по падот луѓето кои биле во близина побрзале да и помогнат, но тоа не поминало незабележано од насобраните фотографи.
За брзо време по инцидентот пристигнало амбулантно возило и полиција, а актерката одлучила да поднесе тужба против велосипедистот Карл Ву, кој бил и папарац,и па сакајќи да направи фотографија од актерката додека возел на велосипедот удрил во Никол и двајцата паднале на земја.
Објавено:
13 септември 2013
Категорија: 
Актуел