Нина Бадриќ ги носи најдобрите црно – бели комбинации ова лето

16 август 2018

Нина Бадриќ важи за една од најпопуларните балкански музички диви, но и вљубенички во модата што и секојдневно го докажува објавувајќи фотографии од одлични комбинации на нејзиниот Инстаграм профил.

 

A post shared by Nina Badric (@badrich) onAug 15, 2018 at 1:34am PDT

Дека секогаш знае да носи внимателно одбрани комбинации покажува и на музичките настапи кои летово ги има во изобилие.

Последно, таа воодушеви на концертот во Задар на кој се појави во бел костим со црни детали и секси елече одоздола.

 

A post shared by Nina Badric (@badrich) onAug 14, 2018 at 12:32pm PDT

Истиот го надополни со сандали на висока потпетица, едноставна фризура и минимална шминка. Дека летово е заљубена во белите комбинации, можеме да забележиме и по фотографиите што во последно време ги објавува на Инстаграм, а на кои ужива во нејзината родна Хрватска во претежно бели парчиња.

 

A post shared by Nina Badric (@badrich) onAug 9, 2018 at 11:04am PDT

 На една од фотографиите можеме да ја видиме во лежерно бело фустанче украсено со сини листови, на друга во романтично фустанче со тантела, а на една пак во супер комбинација од сребрено здолниште со црно бела свилена маичка.

 

A post shared by Nina Badric (@badrich) onAug 6, 2018 at 11:42am PDT

 Очигледно, таа е заљубена во белата боја ова лето, па одбра и еден од неодоливите фустани на познатиот бренд Self Portrait, комбинација со црни детали и карнер во пределот на рамената.

 

A post shared by Nina Badric (@badrich) onAug 7, 2018 at 12:12pm PDT

Погледнете дел од комбинациите на музичката дива која неодамна го прослави 46 – тиот роденден.

 

A post shared by Nina Badric (@badrich) onAug 4, 2018 at 11:26am PDT

 

Фото: Instagram/Nina Badric

Објавено:
16 август 2018
Категорија: 
Sweet 40+
Прочитано:
1.428 пати