Нов предизвик: Инстаграм е преплавен со црно-бели фотографии

28 јули 2020

Сигурни сме дека деновиве забележавте дека Инстаграмот е преплавен со црно-бели фотографии, најчесто споделувани од жени.

Ако се прашувавте за што се работи, одговорот е: Нов предизвик.

Идејата на предизвикот е да се слави меѓусебната женска поддршка. Жените ширум светот повикуваат други жени да објават своја фотографија во црно-бела варијанта, а во описот да ја додадат ознаката #womensupportingwomen.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham) onJul 27, 2020 at 11:15am PDT

Освен тоа, потребно е да се означи една или повеќе пријателки, со цел предизвикот да се споделува и шири понатаму, со што самодовербата и поддршката меѓу жените ќе се зголеми.

Предизвикот го прифатија голем број светски познати ѕвезди, но и познати дами од Македонија и регионот. Меѓу нив е и Џенифер Анистон, која призна дека не го разбира предизвикот, но секогаш е добро да се истакне женската солидарност, па и на ваков начин. Инаку, таа во својата објава потенцираше дека еден од најдобрите начини да се покаже солидарност е да излезат жените на гласање и да го дадат мислењето за работите што ги засегаат.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jennifer Aniston (@jenniferaniston) onJul 27, 2020 at 7:20pm PDT

 

Дел од фотографиите погледнете ги во продолжение:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by nicola (@nicolaannepeltz) onJul 27, 2020 at 1:19pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Cindy Crawford (@cindycrawford) onJul 27, 2020 at 8:14am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Donna Karan (@donnakaranthewoman) onJul 27, 2020 at 8:02am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@cocorocha) onJul 27, 2020 at 12:33pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Pixie Lott (@pixielott) onJul 27, 2020 at 8:31am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Paloma Faith (@palomafaith) onJul 27, 2020 at 12:12am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Christina Hendricks (@actuallychristinahendricks) onJul 27, 2020 at 11:37am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Nina Badrić (@badrich) onJul 26, 2020 at 12:28pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Vera Mesterovic (@veramesterovic) onJul 27, 2020 at 12:54pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Lila (@lilafilipovska) onJul 28, 2020 at 2:39am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@victorialoba) onJul 28, 2020 at 4:14am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jamie Lee Curtis (@curtisleejamie) onJul 26, 2020 at 6:43pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Gabrielle Union-Wade (@gabunion) onJul 26, 2020 at 7:53pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by kristen bell (@kristenanniebell) onJul 26, 2020 at 10:04pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Zoe Saldana (@zoesaldana) onJul 26, 2020 at 4:31pm PDT

 

 

Објавено:
28 јули 2020
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
1.033 пати