Нова роденденска фотографија: Принцот Џорџ полни 8 години

22 јули 2021

Принцот Џорџ денеска го слави осмиот роденден.

Како што и досега беше пракса, Војводата и Војвотката од Кембриџ објавија нова портретна фотографија, направена во нивниот дом во Хорфолк порано месецов.

 

Секако, традиционално, авторот на фотографијата е Кејт Мидлтон.

Џорџ е облечен во сина маичка маичка на риги.

Коментарите одат во насока на тоа дека, како расте, Џорџ се' повеќе наликува на принцот Вилијам.

Во продолжение ве потсетуваме на претходните роденденски портрети и како се менувал малиот принц.

 

Објавено:
22 јули 2021
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
636 пати