Од денеска стартува „модната треска“ во Милано

17 септември 2014
Во свет каде јаглехидратите се строго забранети за консумација, чевлите на потпетица се повеќе предизвикуваат болка, тензијата со надоаѓањето на перформансите е се поголема, а притисокот се искачува високо на скалата ... веќе претпоставувате ни следи уште една модна недела, овој пат, Милано е следен на модната мапа.

Еве како изгледаат поканите за дел од модните настапи Еве како изгледаат поканите за дел од модните настапи

Од 17-22 септември во Милано ќе се одржи модната недела, каде што заедно со големите имиња кои го вивнаа во облаците „Made in Italy“, како Гучи, Прада, Роберто Кавали, Долче и Габана, Версаче, Џорџо Армани, свои настапи ќе имаат и млади и талентирани дизајнери, чие време допрва доаѓа.

Еве како изгледаат поканите за дел од модните настапи Еве како изгледаат поканите за дел од модните настапи

Ние ќе ве известуваме секојдневно затоа кои ќе бидат водечките тенденции за наредната сезона пролет-лето 2015. Во продолжение еве ја листата на настапи почнувајќи од денес.
17-ти септември
09.00 Кика Луалди БиКвин
10.00 Анџелос Братис
11.00 Библос Милано
12.00 Стела Жан
13.00 Андреа Инконтри
14.00 Гучи
15.00 I’M Isola Marras
16.00 Феј
17.00 Алберта Ферети
18.00 Nº21
19.00 Фаусто Пуљизи
20.00 Франческо Скоњамиљо
20.30 Николас К.
18 – ти септември
09.00 Макс Мара
10.00 Емпорио Армани
11.00 Кристијано Бурани
12.00 Фенди
13.00 Ума Ванг
14.00 Џаст Кавали
15.00 DSquared2
16.00 Costume National
17.00 Blugirl
18.00 Прада
19.00 Даниела Грегис
20.00 Ports 1961
21.00 Москино
19 – ти септември 
09.00 Спортмакс
10.00н Блумарине
11.00 Ермано Шервино
12.00 Џамба
13.00 Марко Де Винченцо
14.00 Етро
15.00 Мисони
16.00 Ајсберг
17.00 Tod’s
18.00 Les Copains
19.00 Aigner
20.00 Версаче
21.00 Филип Плеин
20 – ти септември
09.00 Ботега Венета
10.00 Џорџо Армани
11.00 Мила Шон
12.00 Роберто Кавали
13.00 Гени
14.00 Антонио Марас
15.00 Џил Сандер
16.00 Cividini
17.00 Габриеле Коланџело
18.00 Аквилано Римонди
19.00 Емилио Пучи
20.00 Елизабета Франки
20.30 Мусо
 
21 – септември
09.00 Масимо Ребеки
10.00 Марни
11.00 Салваторе Ферагамо
12.00 Лаура Бјаџоти
13.00 Џон ричмонд
14.00 Долче и Габана
15.00 MSGM
16.00 Трусарди
17.00 Au Jour Le Jour
18.00 Антеприма
19.00 Симонета Равица
22 – септември
10.00 N.U.D.E New Upcoming Designers – Leitmotiv
11.00 Heohwan Simulation
12. 00 Grinko
13.00 N-U-D-E: New Upcoming Designers Alberto Zambelli
Објавено:
17 септември 2014
Категорија: 
Актуел