Од Лондон до Лисабон: Глобален проект на Роналдо и фотографот Ранкин

4 август 2014

Популарниот фудбалер Кристијано Роналдо оствари глобален проект за својата најнова колекција долна облека насловена CR7 со славниот моден фотограф Ранкин. Станува збор за фотографии од рекламната кампања кои се поставени на огромни згради во седум главни градови, од Лондон до Лисабон. Фудбалерот уште еднаш за последната колекција соработуваше со дизајнерот Ричард Чаи.

-Лансирањето на мој бренд за долна облека е остварување на сонот, а сум посебно задоволен што овој проект стана интернационален, вели Роналдо и додава дека ужива да биде дел од модниот бизнис.

Берлин Берлин

- Откако ја имам можноста да работам на сопствен бренд, модата и дизајнот станаа моја пасија и навистина уживам изработувајќи ја втората колекција, изјавува фудбалерот.

Лисабон Лисабон

Лондон Лондон

Мадрид Мадрид

Милано Милано

Њујорк Њујорк

Париз Париз

 

 

 

 

 

Објавено:
4 август 2014
Категорија: 
Актуел