Официјалните фотографии од крштевката на принцот Луис

16 јули 2018

Деветти јули беше посебен ден за британското кралско семејство. Најмладиот, принцот Луис беше крстен, а на свечениот чин присуствуваат најблиските членови на семејството и пријателите.

Во медиумите тогаш се појавија првите фотографии, но сега се достапни и официјалните портрети од свечениот настан. 

Многумина ги освои принцезата Шарлот, со својот израз на лицето, а несомнено е дека во ликот многу потсетува на кралицата Елизабета од младите денови.

За потсетување, принцот Луис го крстија шест кумови, што беше прекршување на дотогашната традиција.

Во продолжение погледнете ги официјалните фотографии од кршетвката на малиот принц.

 

Објавено:
16 јули 2018
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
1.107 пати
Извор: 
Popsugar