Оригинална роденденска честитка на познатите за Бијонсе

6 септември 2017

Завчера поп ѕвездата Бијонсе го прослави 36-от роденден, а она што го привлече вниманието на јавноста беше оригиналната роденденска честитка што ја доби од неколку познати личности.

Мишел Обама, Серена Вилијамс, Кели Роланд, па дури и малата Блу Ајви, беа меѓу познатите личности кои го копираа исконскиот изглед на поп дивата од спотот за песната „Formation" и така облечени и посакаа среќен роденден.

Еве како изгледаше тоа:

Мишел Обама

Кели Роланд


Блу Ајви


Серена Вилијамс

Фото извор: Beyonce.com

Објавено:
6 септември 2017
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
474 пати