Оскар де ла Рента со хуманитарно дејствување во Мајами

20 февруари 2014

Само три дена откако ја прикажа својата најнова колекција во Њујорк, славниот дизајнер Оскар де ла Рента се претстави и во Мајами. Средствата собрани од влезниците за ревијата, дизајнерот ги донираше во добротворни цели за организација која се бори против ракот, а непосредно пред излегувањето на манекенките на писта , тој говореше на тема здравје и борбата против најстрашната болест на денешницата со која Оскар успешно се избори во 2006 година.

 

Дизајнерот веќе се наоѓа во Домениканската република каде работи на нови дизајнерски потфати.

Објавено:
20 февруари 2014
Категорија: 
Актуел