Откачена кампања на Вивиен Вествуд во која и самата настапува

9 август 2013

Се појави новата рекламна кампања за колекцијата есен-зима 2013/14 на Вивиен Вествуд, а дизајнерката како што има обичај последниве години и самата позира на фотографиите. Покрај Вествуд во кампањата учествува данската манекенка Ајеклиен Станг, а фотографиите направени во мрачна шума и ботаничка градина се дело на уметникот Џек Пирсон. Откачено и необично, токму како Вивиен!

 

 

 

 

Објавено:
9 август 2013
Категорија: 
Актуел