Ова е новата божиќна песна на Мараја Кери

12 ноември 2021

Не сме сигурни дека било која божиќна песна може да ја надмине „All I Want For Christmas Is You“ и покрај тоа што на многумина им оди на нерви, сепак Мараја одлучи да сними нова и да проба да создаде нова публика.

„Fall in Love at Christmas“ е новата песна која излезе пред неколку дена и веќе има преку милион прегледи. Уште еднаш ги распостела своите вокални способности, а песната е сосема поинаква од она што можеби очекувате или пак досега сме го слушале од неа во празничниот период.

 

Објавено:
12 ноември 2021
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
384 пати