Оваа фотографија од Ешли Грем има преку милион лајкови за неколку часа

19 август 2019

Моделот Ешли Грем неодамна објави дека со долгогодишниот партнер го очекуваат своето прво дете. Позната по тоа дека не се срами од вишокот килограми и недостатоците, поради што и стана омилена меѓу жените, вчера на социјалните мрежи објави фотографија која за неколку часа успеа да собере повеќе од милион лајкови.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by A S H L E Y G R A H A M (@ashleygraham) onAug 18, 2019 at 9:07am PDT

 Се работи за фотографија на која се гледаат недостатоци на нејзиното тело - сало и стрии, а со објаснување : „Исто, ама сепак малку различно“, алудриајќи повторно на тоа дека е бремена и дека нејзиното тело допрва ќе трпи промени.

Инаку, на нејзиниот Инстаграм профил, досега повеќе пати можеле да се сретнат фотографии на кои се гледа целулитот, стриите, вишокот килограми, но ниту една фотографија се чини, не привлекла толку внимание како последната.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by A S H L E Y G R A H A M (@ashleygraham) onMay 1, 2018 at 10:07am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by A S H L E Y G R A H A M (@ashleygraham) onJan 25, 2017 at 6:41pm PST

 „Вежбам.Се трудам најдобро што можам да јадам здраво. Ја сакам кожата во која што сум. И не се срамам од неколку нерамнини или целулит...а не треба ни вие.

Со секоја ваква објава, како што претходно ќе изјави, сака да им порача на сите жени да се чувствуваат удобно во својата кожа и дека тие недостатоци не се воопшто срамни.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by A S H L E Y G R A H A M (@ashleygraham) onJun 2, 2018 at 7:51am PDT

 

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by A S H L E Y G R A H A M (@ashleygraham) onNov 30, 2018 at 6:21am PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by A S H L E Y G R A H A M (@ashleygraham) onDec 2, 2018 at 9:12pm PST

Објавено:
19 август 2019
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
2.142 пати