Памела Андерсон провокативна во новата кампања на францускиот бренд „Ashoka Paris“

19 јуни 2020

За неколку дена Памела Андерсон ќе го прослави 53 роденден, а модните брендови во неа сè уште гледаат добар избор за заштитно лице.

Така, францускиот бренд „Ashoka Paris“ неодамна ги лансираше првите фотографии од новата кампања за чанти, а токму убавата Американка се најде во центарот на вниманието.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by ASHOKA Paris - Vegan Bags (@ashoka_veganbags) onMay 13, 2020 at 5:43am PDT

 

 

Посебно внимание привлече фотографијата каде Андерсон позира гола, а поентата е да се истакне дека сите парчиња се од веганска кожа, нешто на што се базира и функционирањето на брендот - еко мода.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by ASHOKA Paris - Vegan Bags (@ashoka_veganbags) onMar 18, 2020 at 1:17pm PDT

 Освен како модел, Памела се најде и во улога на дизајнер, па самата осмисли речиси цела колекција за „Ashoka Paris".

Чантите се произведуваат во Италија, а внатрешноста на истите е изработена од материјал создаден од рециклирани пластични шишиња.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by ASHOKA Paris - Vegan Bags (@ashoka_veganbags) onMar 15, 2020 at 8:01am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by ASHOKA Paris - Vegan Bags (@ashoka_veganbags) onMay 10, 2020 at 7:03am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by ASHOKA Paris - Vegan Bags (@ashoka_veganbags) onMay 31, 2020 at 7:42am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by ASHOKA Paris - Vegan Bags (@ashoka_veganbags) onMay 17, 2020 at 7:57am PDT

 

 

 

 

Објавено:
19 јуни 2020
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
663 пати