Пинтерест профили за стилска инспирација

24 август 2015

Сакајќи секој ден да изгледате уникатно, голема е веројатноста понекогаш да снемате идеи за комбинации.

British Vogue

Во тие моменти, потребна ви е инспирација која ќе ви помогне да внесете малку свежина и креативност во секојдневните стајлинзи.

Elle US

Доколку досега немате креирано профил на Пинтерест, сега е вистинско време за тоа. Токму таму, на едно место ќе ги најдете профилите на некои од најдобрите модни магазини и светски блогерки кои секојдневно објавуваат тренди парчиња и комбинации.

Harper's Bazaar UK

Во морето социјални мрежи, денеска е тешко да ја одберете вистинската од која ќе црпете инспирација. Доколку досега Пинтерест го стававте на последно место, сега е време да го промените тоа.

Erica Chan Coffman

Пинтерест е една од најбогатите платформи со комбинации постирани од девојки од различни краеви на светот.

Man Repeller

Денеска, ви предлагаме да погледнете некои од најпосетуваните профили на Пинтерест каде ќе најдете секојдневна инспирација за вашите стилски комбинации.

Lauren Santo Domingo

Le 21eme

The Cut

Vogue Paris

Who What Wear

WWD

Објавено:
24 август 2015
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
1.058 пати