Плус-сајз моделот Ешли Грам го објави својот 30 минутен тренинг

22 јуни 2020

Познатиот плус-сајз модел, Ешли Грам, пред три месеци стана мајка, а сега веќе им се врати на старите навики, што во нејзиниот случај подразбира вежбање.

Како што откри на социјалните мрежи, во секојдневните вежби ѝ помагаат и инструкциите од онлајн инструктор, а на Инстаграм сподели и како изгледа еден нејзин 30-минутен тренинг.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by A S H L E Y G R A H A M (@ashleygraham) onJun 20, 2020 at 8:43am PDT

 Вежбите се наменети за цело тело, а моделот ги изведува во својот двор, што може да ви биде дополнителна инспирација доколку располагате со таков простор.

Инаку, Ешли викендов ги насмеа сите со видеото во кое го покажа скршениот заб. Како откри, земала од колачите кои ги направила мајка ѝ, но не сфатила дека биле извадени од фрижидер и дека се замрзнати.

 

Резултатот е овој од видеото:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by A S H L E Y G R A H A M (@ashleygraham) onJun 18, 2020 at 3:38pm PDT

 

Објавено:
22 јуни 2020
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
747 пати
Тагови: 
Ешли Грам