Погледнете ја новогодишната елка во замокот Виндзор

29 ноември 2021

На социјалните мрежи на британското кралско семејство се појавија првите фотографии од изгледот на новата новогодишна елка во замокот Винзор.

 

Елката висока шест метри годинава е украсена во црвени, златни и сребрени нијанси. The Royal Collection Trust сподели и видеа од новиот изглед на елката, која е донесена во замокот од паркот Виндзор.

Инаку и обичниот народ ќе има можност да ја види празничната декорација. Дел од просториите ќе бидат отворени за посетители до 3 јануари. 

 Инаку, со оглед на тоа дека нема простор за грешки, на официјалната страна на британското кралско семејство е споделено видео од тоа како течело украсувањето на елката минатата година, а заедно со него стои и информацијата дека иако видеото трае 30 секунди за украсување на елката биле потребни 13 часа. 

Веруваме дека со истата посветеност течело и годинашното украсување 

Објавено:
29 ноември 2021
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
392 пати