Попусти и специјални саботни изненадувања во ателјеата на Елена Лука

19 септември 2017

Од денеска во Елена Лука може да го купите вашето омилено дизајнерско парче со попуст до 30%.

Во оваа сезонска акција следуваат и специјални саботни попусти во ателјеата на модната куќа во Скопје и Струмица.

Дизајнерските парчиња се достапни во повеќе конфексциски броеви, а во попустот се вклучени и креациите од „Plus size" колекцијата.

Меѓу нив застапени се деловни аутфити, свечени тоалети, коктел фустани, комбинации на панталони, кошули, наметки, туники, со впечатливи дезени и рачно доработувани детали, секако и со можност да ги комбинирате меѓусебно.

 

Објавено:
19 септември 2017
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
928 пати