Познатите Хрватки блеснаа во црно на доделувањето на Elle Style наградите

25 октомври 2014

Галеријата Лауба во Хрватска вчеравечер беше местото каде се појавија некои од најпознатите Хрватки во своите најдобри изданија за да го прослават третото издание на Elle Style наградите.

 

Сосема заслужено, наградата за најстилска жена во Хрватска ја доби шармантната актерка Јелена Вељача која на доделувањето се појави во фантастичен долг црн гламурозен фустан.

IMGP7743

Покрај доделувањето на наградите, вечерта се случи и гламурозната прослава за 12 – тиот роденден на Elle магазинот, па тоа беше уште еден повод за неверојатната журка што беше организирана во галеријата Лауба.

Познатите девојки од хрватскиот џет – сет, за овој повод се одлучија за претежно црни креации, но имаше и такви кои му се спротивставија на студот со одлични комбинации во светли бои.

На црвениот килим на свеченоста, можеше да се види буквално сѐ – од нагласена вечерна драматика кај фустаните, преку урбан гламур, па сѐ до лежерен шик. Како и секогаш, познатите девојки одбраа претежно хрватски дизајнери, а како најдобро облечени беа забележани беа секако Јелена Вељача, Николина Пишек, но и секогаш уникатната Јосипа Лисац.

 

Во продолжение, погледнете ги најдобрите стајлинзи од доделувањето на наградите.

Објавено:
25 октомври 2014
Категорија: 
Актуел