Премиера на филмот „Батлерот“ во Њујорк

6 август 2013

Оскаровецот Форест Витекер, највлијателната жена според Forbes, Опра Винфри, Џејн Фонда, Лени Кравиц, Лив Шрајбер и Џејмс Марсден вчера го претставија својот нов филм „Батлерот“. Режисерот Ли Даниелс подготви филм според вистинита приказна за долговечниот живот на главниот батлер на Белата куќа, Јуџин Ален, кого го глуми Витекер. На премиерата во Њујорк се појавија повеќе славни личности меѓу кои Ана Винтур и Андре Леон Тејли од американски Vogue.

 

 

 

Една од главните улоги има Опра Винфри Една од главните улоги има Опра Винфри

 

Опра Винфри и Форест Витакер Опра Винфри и Форест Витакер

 

 

Објавено:
6 август 2013
Категорија: 
Актуел