Претставена есенската детска колекција на Ралф Лорен

9 август 2013

Во ексклузивен хиподром во местото Сагапонак близу Њујорк беше претставена детската колекција на Ралф Лорен наменета за есен 2013. На ревијата присуствуваа децата на дизајнерот, синот Дејвид кој е задолжен за маркетинг во компанијата на својот татко и кој дојде заедно со сопругата Лорен Буш, како и ќерката Дилан, сопственичка на позната продавница за бонбони во Њујорк. Младите манекени прошетаа на импровизираната модна писта во коњушницата Волфер облечени во дизајнерски парчиња за следната сезона. Меѓу гостите на настанот беа актерката Џесика Алба и поранешната манекенка Кристи Бринкли.

 

 

Girls_Fall_2013_Fashion_Show

 

David_Lauren_with_Lauren_Bush_Lauren

 

Girls_Fall_2013_Fashion_Show_16

 

Dylan_Lauren

 

Front_row-_Honor_Warren_Jessica_Alba_Haven_Warren_Lauren_Bush_Lauren_Dylan_Lauren_Christie_Brinkley_Sailor_Lee_Brinkley_Madison_Beer

 

Girls_Fall_2013_Fashion_Show_14

 

 

Girls_Fall_2013_Fashion_Show_15

 

 

Jessica_Alba_with_Honor_and_Haven_Warren_2

Објавено:
9 август 2013
Категорија: 
Актуел